Sanace zdiva a betonových konstrukcí

Sanační práce všeho druhu

Na našich stavbách se často zabýváme sanací povrchů betonových konstrukcí, a to z důvodu degradace vrchní vrstvy a odhalení výztuže. Zde většinou otryskáním očistíme degradovaný povrch betonu a korozi výztuže, a po ošetření povrchů nanášíme reprofilační materiál. V případě těžkého poškození nebo absence dokážeme výztuž nahradit.

U betonových konstrukcí provádíme zesilování za pomoci technologie vlepované dodatečné výztuže a nanesení vrstvy betonu stříkáním.

U zdiva cihelného nebo kamenného používáme též systém vlepování výztuže. Asi nejlepším způsobem je použití helikální nerezové výztuže, kdy se za pomoci vrtů a povrchových drážek vlepuje speciálními lepícími tmely nerezová výztuž ve tvaru šroubovice. Tato metoda minimálně oslabuje původní konstrukci a vysoce pevná nereznoucí výztuž zajišťuje dobré zpevnění bez budoucích problémů s korozí.

Při rekonstrukci starších budov, narážíme nejčastěji na problémy s vlhkostí zdiva. V těchto případech používáme (a většinou kombinujeme) doplnění hydroizolačních vrstev, odvětrání a drenáže spolu s beztlakovou injektáží zdiva. Celý systém je pak možné doplnit o omítkové sanační systémy.

system

Systém vlepování výstužepro cihelné či kamenné zdivo

vlhkost

Vlhkost zdiva řešíme hydroizolační vrstvou, odvětráním, drenáží či injektáží

Prohlédněte si několik ukázek námi realizovaných projektů

Rodinný dům Radotín

DEPO Hostivař - Nová opravna tramvají

Rodinný dům Radotín

Komunitní centrum Prahy 10

Rodinný dům Radotín

Sportovní hala, Plzeň

Rodinný dům Radotín

Parkovací dům, Benešov

Získejte nezávaznou cenovou nabídku

Orientační cenu vám pošleme do druhého dne včetně navržených termínů pro osobní konzultaci.

Získejte nezávaznou cenovou nabídku